Вільна республіка Ахеронт

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Вільна республіка Ахеронт » Державний лад » Федералізм: "за" та "проти"


Федералізм: "за" та "проти"

Сообщений 1 страница 11 из 11

1

Одним із лозунгів останніх трьох років, які активно експлуатуються політичними силами, став перехід до федерального державного устрою, який теоретично повинен вирішити проблему соціально-культурної різниці між різними регіонами країни, а також вирішить ряд економічних проблем. Однак федеративний державний устрій насправді не така проста річ, як видається. Багатьом він ввижається як система автономних економічних округів, де всі доходи й видатки розподіляються на місцевому рівні, іншим - як система соціокультурних округів, або ж навіть лінгвокультурних анклавів. Всі ці елементи дійсно притаманні федеративному устрою. Але більшість тих, хто обстоює цю ідею, або за незнанням, або навіть свідомо, замовчують простий факт: федеративний устрій є насамперед політичним ладом. І введення федеративного устрою в Україні автоматично передбачає настільки тектонічні зміни в політичному полі, а також в законодавстві країни, що конституційна криза - 2007 може видатись дитячими забавками. Саме тому я відкриваю цю тему. І почну я з відомої цитати Володимира Винниченка з книги "Відродження нації".

"Як тільки хтось з промовців вимовляв „Російська Демократична Республіка”, вони зараз же здіймали гомін, стукіт і обурено кричали „і хведеративна! і хведеративна!”. І Всеросійський Селянський З'їзд примушений був приняти в свою резолюцію цей додаток. Руські демократи, розуміється, мали рацію, коли казали, що „хахли”-селяне самі не знали, що таке та „федеративна”."

Мені здається, що зараз повторюється та сама історія, коли українці повторюють як мантру оцей додаток "і хведеративна", не зовсім розуміючи, що воно таке, і які вигоди або навпаки, збитки, може принести Україні. То давайте все ж таки розглянемо, тверезо і неупереджено, поняття "федералізму", як воно було реалізовано в минулому, як реалізовано зараз, і які перспективи має в Україні. А для початку я запропонував би вам поміркувати над його визначенням, узятим з енциклопедії:

Федералізмом називається система керування державою, при якій суверенітет конституційно поділений між центральною федеральною одиницею і рівноправними політичними елементами, такими як штати, або провінції. В цій системі влада ділиться між національним урядом та урядами штатів, таким чином утворюючи федерацію.

0

2

http://www.expert.ru/printissues/expert … x-gibson3/

Вопреки расхожему мнению федеративное устройство государства не приводит к автоматической демократизации общества. Напротив, оно часто становится удобным инструментом удержания власти для военных диктаторов и реакционных правительств

Отредактировано dadon (2007-09-20 14:51:02)

0

3

Я проти федералізації, тому що це не має НІЧОГО спільного з демократією....
Це зелене світло для появи УДЕЛЬНЫХ КНЯЗЬКОВ

0

4

Minna написал(а):

Я проти федералізації, тому що це не має НІЧОГО спільного з демократією....
Це зелене світло для появи УДЕЛЬНЫХ КНЯЗЬКОВ

Ага, я теж так думаю. Але треба виробити чи зібрати такі докази, щоб не можна було відпертись. Ось Олексій знайшов цікаву статтю, яка на прикладі США та Бразилії ілюструє цю думку, наприклад. А ви ще щось знайдете. А потім будем тільки носом тицяти.  :lol:

0

5

Та що шукати - наш північний сусід - наробили у 90-х федералізацій - та що -з'явилися князьки (особливо на Кавказі) -а потім як слідство в Росії зав'язали з демократією зовсім.

Прийшов Цар ВОЛОДИМИР

0

6

Minna написал(а):

Та що шукати - наш північний сусід - наробили у 90-х федералізацій - та що -з'явилися князьки (особливо на Кавказі) -а потім як слідство в Росії зав'язали з демократією зовсім.

Тільки для наших хведералістів це не аргУмент. Вони більше на Канаду з Бельгією кивають, ось і треба тому підбирати відповідні факти. У мене оно на дільниці є один такий, його тільки на цю тему зачепи: напам'ять знає всі федерації і достеменно знає, що для України це єдиний вихід. Поки я його не почав тицяти носом в проблеми з Фландрією та Валлонією, наприклад.

0

7

Нам не потрібні аргументи для хведералістів...
Нам потрібні аргументи для тих людей, що слова хведералістів хавають.

Все просто. Якщо б Донбас та Ростовьська область Росії створили незалежну від України та Росії державу - то  вони мали би право казати про якусь Бельгію

0

8

Minna написал(а):

Якщо б Донбас та Ростовьська область Росії створили незалежну від України та Росії державу - то  вони мали би право казати про якусь Бельгію

До речі, я чув , що в Донбасі діє підпілля під назвою "українці Донбасу", щось схоже на Фадєєвську "Молоду гвардію". Так що краще не будити лиха, поки воно тихе.

0

9

Бачив передачу - брали інтерв"ю в одного діда - учасника українського націоналістичного підпілля на Донбасі, коли він повернувся на якийсь час з еміграції до Донецька. Питали про УПА. Казав, що неодмінно треба визнати, тільки зазначив, що ще тоді були розбіжності - УПА він визнавав, але ОУН та червоно-чорний прапор (чомусь?) - ні. Що найбільше зацікавило - те, що за його словами, про діяльність їхньої організації прості люди знали дуже добре, а от про Молоду Гврадію ніхто, до моменту написання відповідного твору, нічого не чув, бо її просто не існувало. Може і нам просто варто щось написати?  :D

P.S. Для справедливості - за іншим джерелом інформації (спитав сьогодні у одної похилої людини, що добре знає історію, багато в чому зі спогадів по Дніпропетровську) - подібне до Молодої Гвардії підпілля таки було, просто історія про нього дуже сильно прикрашена, і основні персонажі там були зовсім інші та не з такими біографіями. І було їм важко, бо там все-таки не ліси. А націоналістичне підпілля було кругом, просто його дуже сильно, зрозуміло, недолюблювали згори. І про нього знали тільки через людей.

Отредактировано lovej (2007-10-27 15:43:19)

0

10

Ashnar Lynx написал(а):

Одним із лозунгів останніх трьох років, які активно експлуатуються політи...

Я не бачу причин створення федерації. У Криму є автономія - цього достатньо. Інші теріторії є етнічно українськими. Деякі з великою російською громадою та переважно іншою мовою спілкування, ну і що?
Проблема соціально-культурної різниці між різними регіонами країни - є такою тільки з подачі певних політичних сил. Треба відстоювати своє бачення.
Наприклад - Наявність окремих окремих культурних центрів, що конкурують між собою, є ознакою здорової нації та запорукою її майбутнього розвитку. Для порівняння можна навести одвічне протистояння Пітера та Москви.
На наших хфедерастів (якщо це про форуми) треба не звертати увагу, як на провідників  абсурдної ідеї. А коли зашкалюватиме - банити і надовго.

0

11

Дуже ненавиджу себе за ці слова, але я дуже боюсь, що можуть настати такі часи, що мене потягне до федерастів... Але до Росії не потягне ніколи це 100 відсотків

0


Вы здесь » Вільна республіка Ахеронт » Державний лад » Федералізм: "за" та "проти"